Archive for lipiec, 2016

Korzyści, związane z wzięciem kredytu hipotecznego

Model house and calculatorNajwiększą korzyścią, jaką uzyskujemy w związku z wzięciem kredytu hipotecznego jest to, że posiadamy dzięki temu pieniądze na zakup mieszkania. Dzięki temu nie musimy mieszkać u rodziców, tylko mamy pieniądze na to, aby kupić swoje własne mieszkania. A raty możemy spłacać co miesiąc przez ustalony z bankiem okres. Dlatego też nie będziemy mieli żadnych z tym problemów, jeśli wszystko dokładnie ustalimy i sprawdzimy. Kolejną korzyścią związaną z wzięciem kredytu hipotecznego jest to, że jest to jeden z najtańszych kredytów, jakie dostępne są na polskim rynku kredytowym, dlatego też nie jesteśmy narażeni na jakieś horrendalne odsetki, które nakładane są na większość kredytów.

Dlatego też wszystko dokładnie możemy dzięki temu sobie zaplanować, jeśli weźmiemy dobry kredyt, który nie będzie zżerał kompletnie naszych oszczędności. Tak wiec zdecydowanie wzięcie kredytu hipotecznego posiada w zasadzie tylko same korzyści. Jak już zostało powiedziane wcześniej, jednak posiadania pieniędzy na zakup własnego mieszkania, jest jedną z największych korzyści jakie tylko możemy sobie wyobrazić. Dlatego też nie ma co zwlekać, tylko warto taki kredy wziąć nawet bez chwili wahania, jeśli brakuje nam pieniędzy na budowę domu czy też zakup mieszkania, które spełniałoby wszystkie nasze potrzeby i marzenia.

Długo czy krótkoterminowy?

taschenrechnerJeśli chodzi o kredyt hipoteczny, to zdecydowanie lepszy jest długoterminowy, ponieważ zazwyczaj bierzemy na taki kredyt duże kwoty. Dlatego też spłacanie będzie lepsze takich rat, które będą zdecydowanie dużo mniejsza. Dlatego też lepiej jest wziąć kredyt, który będzie przeznaczony do spłacenia na jak najdłuższy okres czasu. Dzięki temu raty miesięczne będą zdecydowanie mniejsze i będziemy w stanie jest sukcesywnie spłacać, bez żadnych stresów, że nie będziemy mieli pieniędzy czy też cos w tym stylu. Dlatego też jednak zdecydowanie, jeśli chodzi o tej typu kredytu, lepiej wziąć kredyt na długi okres czasu.

Poza tym, kredyt hipoteczny należy to najtańszego na rynku, ponieważ nie jest wysoko oprocentowany. Dlatego też wszystko trzeba dokładnie sprawdzić co nam się w danym czasie bardziej opłaca. Oczywiście, jeśli mamy pewność, ze za jakiś czas będziemy mieli odpowiednia gotówkę, która pozwoli nam w szybkim tempie spłacić taki kredyt, to zdecydowanie lepiej wziąć go na krótszy okres. Jednak zazwyczaj takiej pewności nie mamy, wiec zdecydowanie lepiej jest wziąć kredyt, który będzie dużo dłuższy do spłacanie, ale przecież jeśli będziemy mieli więcej gotówki, to możemy taki kredyt w szybszym tempie spłacić, nawet jeśli termin spłaty będzie dużo dłuższy. Tak więc decyzja w tym aspekcie nie jest wcale taka łatwa.

Czy kredyty hipoteczne są popularne?

Happy family holding a model houseZdecydowanie tak. Są to jedne z najtańszych kredytów jakie są spotykane na rynku kredytowym. Poza tym brane są w przeznaczeniu na budowę domu czy też zakup mieszkania. A w ostatnim czasie na rynkach budowlanych jest prawdziwym bum związany z kupowaniem i budowaniem domów. Dlatego też jak najbardziej tego typu kredyty są niezwykle popularne i bardzo korzystne, jeśli chodzi o jego wzięcie. Jedyną wadą tego kredytu jest to, że trzeba podać konkretny cel, na jaki chcemy przeznaczyć nasze pieniądze. Jednak jest to małe piwo, ponieważ podanie na co potrzebujemy tego typu pieniądze raczej nie jest dużym problemem.

Dlatego też dzięki temu, że zaciągniemy taki kredyt, będziemy mogli w szybkim tempie wybudować dom czy też sfinalizować zakup mieszkania. Dlatego też kredyty te są tak popularne we współczesnych czasach ponieważ są one dostępne dla każdego, kto tylko posiada jakieś formy zabezpieczenia, które byłby wystarczająca dla banku. Można na przykład wziąć kredyt hipoteczny pod zastaw mieszkania, które się kupuje czy też pod zastaw domu, który budujemy. Dzięki temu bank będzie miał pewność, ze nie oszukamy go i będzie miał pewnego rodzaju zabezpieczanie. Tak wiec zdecydowanie kredyt hipoteczny jest jednym z najbardziej popularnych kredytów, jakie obecnie są dostępne w bankach i zdecydowanie jest on najczęściej brany.

Czym jest pożyczka hipoteczna?

db9650ac5a3230bd941ef85940787b71Pożyczka hipoteczna to rodzaju kredytu hipotecznego, tylko branego na innych zasadach. Biorąc pożyczkę hipoteczną, nie musimy wydawać pożyczonych pieniędzy na inwestycję związana z nieruchomościami. Możemy ją wydać na zupełnie inny cel. Jak widać banki idą nam jak mogą na rękę, żeby tylko zachęcić nas do brania różnego rodzaju kredytów. Dzięki temu, że istnieje taka pożyczka hipoteczna, nie będziemy musieli się tłumaczyć bankowi z tego, na co potrzebujemy pieniędzy, tylko niewielką kwotę udzieli nam on od ręki. Dlatego też jest to niezwykle korzystne rozwiązanie, jeśli ktoś natychmiast potrzebuje pieniędzy na jakiś cel. Tak wiec zdecydowanie jest to rozwiązanie niezwykle korzystne dla klienta, jeśli ma możliwość wzięcia tego typu kredytu. Jeśli nie musimy się tłumaczyć bankowi na co potrzebujemy pieniądze, zawsze jest to bardziej komfortowa sytuacja niż w przypadku gdybyśmy musieli składać pełne zeznanie z tego na co potrzebujemy dana sumę pieniędzy. Nieraz po prostu wstydzimy się tego na co nam brakło pieniędzy. Dlatego też ta pożyczka umożliwi nam takie bezstresowe pożyczenie pieniędzy od banku. Dodatkowo jest to najtańsza na rynku forma zaciągania kredytu. Dlatego też tak dużo osób jest zainteresowanych wzięciem tego typu kredytu, tym bardziej że nie trzeba mieć konkretnego celu na jakim przeznaczymy nasze pożyczone pieniądze.

Czy w każdym banku możemy zaciągnąć kredyt hipoteczny?

d4j2qhkckks8kw4gckcckwc8cgs.360Tak. Wszystkie banki dysponują zdolnościami udzielania kredytów hipotecznych. Jednak najlepiej wybrać bank, który będzie dla nas jak najbardziej znajomy. Najlepiej wziąć kredy w banku, w którym posiadamy przez długi czas konto. Dzięki temu, ze tak długo jesteśmy klientami takiego banku, na pewno zostanie nam zaproponowany dobry kredyt hipoteczny, który jak najbardziej będzie dla nas korzystny i nie będzie miał żadnych ukrytych kwot.

Dlatego też warto brać kredyt w banku, w którym jesteśmy stałymi klientami. Wiadomo, że bardziej bank dba o klientów z długim stażem, ponieważ są to klienci bardzo ważni dla każdego z banków. Jeśli jeszcze jesteśmy osobami sumiennymi, które wszystko zawsze załatwiają na czas, to zdecydowanie bank będzie praktycznie koło nas skakał, jeśli będziemy brać od niego kredyt. Dlatego tez trzeba wszystko dokładnie przemyśleć i odpowiednio ustalić wszystkie części umowy kredytowej, aby bank i my sami, byliśmy pewni tego, że damy sobie radę ze spłatą kredytu. A wiadomo, że jeśli długo jesteśmy klientami banku i do tej pory nie mieliśmy jakichś problemów ze spłatami, to taki bank może nam iść w pewnych kwestiach na rękę. Tak wiec jeśli mamy do wyboru tak dużo banków, zawsze najlepiej wybrać ten, do którego mamy największe zaufania i taki w którym przez długi okres czasu byliśmy klientami.

Czy warto brać kredyt hipoteczny?

biuro-umowa-firma_22270790Zdecydowanie tak, jeśli nie posiadamy własnej gotówki, aby kupić mieszkanie czy też wybudować dom. Taki kredyt zdecydowanie nam ułatwi takie przedsięwzięcie jakim jest budowa domu. Dzięki zaciągnięciu takiego kredytu, będziemy mogli spokojnie budować dom, a po zakończeniu budowy, będziemy mieli czas na spłacenie zaciągniętego w banku długu. Dlatego też wszystko należy wcześniej ustalić z bankiem, ile mamy czasu na spłatę kredytu i jak duże maja być raty, aby bank nagle nam nie wyskoczył z dziwnymi rządzeniami oraz sumami, które nie mają potwierdzenia w rzeczywistości. Dlatego też najlepiej z bankiem spisać umowę, w której będzie napisane jakie raty kredytowe mamy spłacać i do jakiego czasu mamy wnieść wszystkie opłaty. Będzie to najbardziej rozsądne rozwiązanie, które pomoże nam czuć się bezpiecznie, ponieważ jeśli będziemy posiadać taką umowę, bank nie będzie mógł nas oszukać, ani podnieść rat kredytu.

Najlepiej z taką umową, którą skonstruuje bank, najlepiej iść do radcy prawnego, który sprawdzi, czy umowa nie zawiera jakichś ukrytych kruczków. Jeśli wszystko będzie odpowiednio sprawdzone, będziemy mogli podpisać taka umowę. Wtedy taki kredyt będzie dla nas jak najbardziej korzystny, ponieważ będziemy mieli pewność że na odpowiednich warunkach go bierzemy. Nie ma nic gorszego niż wzięcie kredytu na niezbyt korzystnych warunkach.

Cele kredytu hipotecznego

13668_banner_700x330Zazwyczaj celem brania kredytu hipotecznego jest to, aby móc wybudować własny dom, taki w którym będziemy się komfortowo czuli i nie będziemy musieli wysłuchiwać za ścianą głośnego zachowywania się sąsiada czy też zrzędzenia teściowej. Dlatego też jest to główny cel brania kredytu hipotecznego, dzięki któremu budowa naszego domu przebiegnie w bardzo szybkim tempie i będziemy mogli urządzać nasz domek i w nim mieszkać. A potem powoli będziemy spłacić sukcesywnie raty kredytu, które zostaną dostosowane do naszym potrzeb. Bank, jeśli bierzemy dużą kwotę kredytu, dostosowuje się do nasz potrzeb, aby jak najbardziej nam ułatwić spłaty kredytu. Dlatego też branie tego typu kredytu na cel jakim jest budowa domu jest na pewno bardzo dobrym pomysłem, ponieważ dzięki temu w szybkim tempie będziemy mogli wybudować oraz urządzić nasze mieszkanie, którym będziemy mogli mieszkać jak długo tylko będziemy chcieli.

Będziemy mogli cieszyć się pięknym wystrojem naszego domu, który pomógł nam zbudować właśnie bank, który udzielił nam takiego kredytu hipotecznego. Tak wiec właśnie głównym celem brania kredytu hipotecznego jest budowa domu czy też zakup mieszkania. W tym drugim przypadku, zazwyczaj kredyt bierze się na kilkadziesiąt lat, aby wszystko dokładnie można było spłacić bez żadnych większych problemów.

Jakie koszty ponosimy, gdy bierzemy kredyt hipoteczny?

1206809-praca-umowa-podpis-657-323Gdy bierzemy kredyt hipoteczny, musimy liczyć się z tym, że ponieść będziemy musieli jakieś dodatkowe koszty. Największym kosztem, jaki ponosimy jest oczywiście prowizja z tytuł zaciągniętego kredytu dla banku. Dlatego też musimy się liczyć z takimi dodatkowymi kosztami. Kolejnym kosztem jakie poniesiemy, gdy zaciągniemy kredyt hipoteczny, będzie na pewno wprowadzenie wpisu do księgi wieczystej, które musi być potwierdzone przez sąd. Dlatego też będziemy musieli zapłacić zarówno za taki wpis jak i za przeprowadzenie całej rozprawy, który jest nieraz bardzo kosztowna. Koszty szacują się w zależności od tego jak długo trwa rozprawa i jakiej sprawy ona dotyczy. Jeśli bierzemy kredyt hipoteczny pod budowę jakiegoś przedsiębiorstwa, to musimy mu założyć odpowiednia księgę wieczystą, której zakup i wykonanie nie jest takie tanie. Dlatego też wszędzie, jak widać będziemy ponosić różnego rodzaju koszty, które pozwolą nam na odpowiednie wzięcie kredytu hipotecznego. Musimy także założyć dodatkowe ubezpieczanie od zdarzeń losowych, z której będziemy mogli spłacać raty kredytu, w przypadku jakiejś choroby czy też innego nieszczęścia, które uniemożliwi nam osobiste wpłacanie rat kredytowych, które musza być jak najbardziej spłacane w terminie. Tak wiec wszystko dokładnie trzeba sobie obliczyć czy aby na pewno nam się opłaca.

Jak zabezpieczyć kredyt hipoteczny?

biuro-umowa-firma_22270790Banki, które udzielają nam kredytu hipotecznego, muszą mieć pewność, że będziemy wypłacalni i będziemy w razie jakiejś kraksy w stanie spłacić taki kredyt. Pierwszym zabezpieczeniem dla banku jest oczywiście hipoteka pod mieszkanie, które kupujemy lub pod dom, który budujemy. W razie jakichkolwiek problemów ze spłacaniem rat kredytowych, bank od razu wchodzi na nasze mieszkanie czy też do naszego domu i zabiera nam nasz lokal bez żadnych skrupułów, ponieważ w zasadzie, dopóki nie spłacimy takiego kredytu, jest to własność banku. Kolejnym zabezpieczeniem dla banku, jeśli chodzi o kredyt hipoteczny może być na przykład osoba trzecia, która poręczy za nas w razie jakichkolwiek problemów finansowych. Musi mieć ona jednak zdolności kredytowe, aby mogła nam pomóc w jakiś sposób finansowo.

Jednak w dzisiejszych czasach bardzo trudno znaleźć chętną osobę, która mogłaby nam pomóc w tej kwestii. Jednak większość osób boi się takich poręczeń, kiedy czasy są tak nie pewne i nie wiadomo co się wydarzy następnego dnia. Dlatego też najlepiej działać na własną rękę. Można zawsze ubezpieczyć taki kredyt, dzięki czemu bank będzie miał potwierdzenie, że jesteśmy w stanie go spłacać. Także kolejnym wyjście, które może nam zaproponować bank jest to, w razie braku chęci czy też możliwości spłacania kredytu, zostanie nam zablokowana lokata.

W jakiej walucie możemy wziąć kredyt hipoteczny?

1cab79a90632693ba9be018c797df422d9d86a34Kredyt hipoteczny możemy wziąć zarówno w walucie narodowej jak i w obcej. Najczęściej branymi kredytami w obcej walucie są kredyty brane we franku szwajcarskim. Jednak w ostatnim czasie na rynkach walutowych ceny walut bardzo szaleją, a frank znacznie drożeje. Dlatego też bardzo ryzykownym jest branie kredytów w innych walutach niż narodowa. Czasem można się na tym nieźle przejechać. Wystarczy, że na rynku walutowym zacznie się coś złego dziać i nagle ceny walut idą w górę, a nasze raty kredytowe mogą wzrosnąć nawet dwu albo trzykrotnie. Dlatego też musimy uwzględnić to, że nie jest to zbyt bezpieczny interes.

Nie ma to jak branie kredytu w złotówkach. Przynajmniej mamy pewność, że nic złego się nie stanie i nagle nie będziemy musieli zapłacić o kilkaset złotych więcej za jedna ratę kredytu. Dlatego też branie kredytu w obcych walutach jest zdecydowanie dla osób odważnych i takich, które mają pieniądze, aby ewentualnie pokryć wszelkiego rodzaju koszty, które związane są nadwyżką w płaceniu takich rat kredytowych. Ale w sumie, jeśli ktoś bierze kredyt, to raczej zbyt wielkiej sumy odłożonej nie ma. Dlatego też wszystko trzeba dokładnie rozważyć, czy aby na pewno opłaca nam się branie kredytu w obcej walucie. Nieraz naprawdę możemy wyjść na tym bardzo niekorzystnie, dlatego też trzeba bardzo z tego typu kredytami uważać.