Archive for grudzień, 2015

Zaciągaj kredyty zawsze rozważnie

2Gdy chcemy, aby kredyty były dla nas niemal całkowicie pozbawione wad, to wtedy trzeba będzie pamiętać o tym, aby zawsze były one dostosowane do naszych możliwości i potrzeb. Trzeba wiedzieć, że jeżeli wybierzemy takie kredyty, które będą zbyt drogie czy też obciążone wieloma kosztami, wtedy też trzeba wskazać, że nie będą one dla nas zbyt dobrym pomyłem. Jeżeli chcemy spłacać kredyty bez myślenia o tym, że są one dla nas obciążeniem, wówczas należy przy tym pamiętać, aby były one dopasowane do naszej zdolności kredytowej. Przyjrzyjmy się też innym kwestiom, które związane są z rozważnym zaciąganiem kredytów. Najważniejsze zostało już zasygnalizowane, czyli konieczne jest połączenie ze sobą tego, na jak duży kredyt możemy sobie pozwolić, z tym, jaka jest obecnie dostępna oferta na rynku.

Musimy przy tym także zawsze wiedzieć, żeby sprawdzać, jakie są warunku udzielania danego kredyt, ponieważ jeżeli nie będą one zbyt dobre, wtedy też może się to wiązać z większymi kosztami dla nas. Warto skorzystać w poszukiwaniu interesujących kredytów z internetu. Można tam znaleźć mnóstwo porad oraz specjalne kalkulatory, które pozwolą nam na wybranie najtańszego kredytu, który będzie można też łatwo spłacić. Zatem zanim podpiszemy umowę kredytową, wtedy zawsze sprawdźmy, czy będzie ona dla nas korzystna.

Lepszy kredyt czy oszczędności?

shutterstock_158866097-520x245Kredyty mają dużo minusów, ale też ich plusy również za nimi przemawiają i sprawiają, że dzisiaj są one bardzo często wybierane przez wiele osób, które chcą na przykład kupić dla siebie mieszkanie czy też jakiś sprzęt elektroniczny. Różne rodzaje kredytów zaspokajają pod tym względem każdego, więc jeżeli też chcemy zdecydować się na kupno czegoś, na co niekoniecznie nas stać, wtedy kredyt to strzał w dziesiątkę. Jednak czy zawsze? Czy nie lepiej będzie zgromadzić jakieś większe oszczędności i dopiero wtedy kupić wymarzoną rzecz, nie przejmując się formalnościami kredytowymi oraz większymi kosztami?

Oczywiście, zawsze będzie to lepsze rozwiązanie, ponieważ dzięki temu będzie można naprawdę zaoszczędzić, ale też nie każdy może sobie na to pozwolić, ponieważ nie wszyscy posiadają zbyt dużych możliwości finansowych.

Zatem jeżeli bardzo będziemy potrzebowali pieniędzy, a nie będziemy ich mieli, wtedy kredyt naprawdę będzie dobrym pomysłem, jeżeli tylko możemy sobie na niego pozwolić i wybierzemy z naprawdę dużej oferty coś, co w pełni będzie mogło zadowolić nasze oczekiwania. Jeżeli jednak w krótkim czasie możemy zebrać odpowiednią ilość pieniędzy, nie warto pakować się w kredyty, które będą obciążone większymi kosztami, formalnościami oraz późniejszym pamiętaniem o płatności za raty co miesiąc.

Kredyty na lata – warto czy nie?

smiling woman with laptop computer and credit cardKredyty udzielane na dłuższe okresy odznaczają się zarówno dużymi plusami, jak i minusami w zależności od tego, jak na nie będziemy patrzeć. Gdy decydujemy się obecnie na wzięcie kredytu, najczęściej bierzemy pod uwagę właśnie czas kredytowania, ponieważ to on będzie wpływał na to, jak wygodnie będzie nam się spłacało raty, gdyż im dłużej będziemy to robić, tym też same comiesięczne raty będą niższe. Jednak działa to też w drugą stronę, ponieważ wybierając krótszy okres kredytowania, będzie można szybciej spłacić swoje zobowiązania. Przypatrzmy się zatem temu wszystkiemu nieco bliżej. Przede wszystkim to, jaki okres powinno się wybrać czy też jaki z nich będzie najwygodniejszy, jest zależne od rodzaju kredytu. Jeżeli będzie to chwilówka, wówczas krótki kredyt jest jak najbardziej pożądany i łatwiejszy do spłacenia.

Gdy jednak weźmiemy pod uwagę kredyty dotyczące wyższych kosztów, to też trzeba wiedzieć, że ich spłacenie w ciągu kilkunastu czy kilkudziesięciu miesięcy nie będzie tak proste. Na przykład kredyty hipoteczne udzielane są na kilkadziesiąt lat, zatem do miesiąc trzeba przy tym pamiętać, że trzeba będzie wpłacać pieniądze na konto banku. Wiąże się to przy tym z dość dużym ryzykiem, ponieważ jeżeli okres kredytowania trwa na przykład 40 lat, wtedy regularne płacenie rat nie jest takie oczywiste.

Dzięki kredytowi otworzysz własny biznes!

kredyty-refinansoweBardzo dużą zaletą kredytów jest to, że są one niezwykle pomocne w działaniu wielu przedsiębiorstw. Czasami są one niemal niezbędne, ponieważ dzięki nim będzie można założyć także swoją własną firmę. Jak jest to możliwe? Chociaż jest to niezwykle praktyczne, to jednak trzeba wskazać, że wiążą się z nim również pewne wady, ponieważ dostanie takiego właśnie kredytu też może być dość trudne, jeżeli nie spełni się podstawowych wymagań. Na co trzeba zwrócić uwagę? Przede wszystkim należy wiedzieć, że kredyty dla przedsiębiorstw udzielane są częściej tym z nich, które mogą zaproponować na przykład ciekawy biznes plan oraz mają poręczycieli. Przyda się też wkład własny, co pozwoli również na zaoszczędzenie pieniędzy na oprocentowaniu, ponieważ wtedy też możemy liczyć na lepsze warunki od banku.

Trzeba więc brać to też pod uwagę, gdy będziemy ubiegali się o kredyt dla naszego przedsiębiorstwa. Niemniej jednak nawet po spełnieniu wszystkich formalności będzie można cieszyć się z dobrego kredytu, który pomoże nam w rozwinięciu własnej działalności gospodarczej.

Pod tym względem kredyty dla firm są naprawdę bardzo interesującym rozwiązaniem. Obecnie w swoich ofertach ma je bardzo wiele banków, więc na pewno będzie można trafić na coś ciekawego, co sprawi, że spełnimy swoje marzenia dotyczące posiadania własnej firmy.

Kredyty – uwaga na poręczenia!

kredyt-dla-firm-na-podstawie-przychodow-golden-expert-niezalezni-doradcy-finansowi-kredyty-dla-firmJeżeli chcemy wziąć kredyt, często jesteśmy przy tym zobowiązani do tego, aby przedstawić jakieś zabezpieczenie. Gdy bank uważa, że nie jesteśmy zbytnio godnymi zaufania klientami, ponieważ na przykład nie mamy wystarczającej zdolności kredytowej czy też niezbyt dobrze świadczy o nas nasza historia kredytowania, to trzeba wskazać, że czasami konieczne będzie znalezienie poręczyciela. Jest to jedna z większych wad związanych z braniem kredytów, ponieważ musimy zaangażować w tym przypadku kogoś, kto będzie mógł za nas poręczyć. Dzięki temu możliwe będzie otrzymanie większej ilości pieniędzy czy też w ogóle ich otrzymanie, co w przeciwnym przypadku byłoby niemożliwe.

Trzeba przy tym jednak zdawać sobie sprawę, że angażowanie kogoś w takie poręczenia jest też dość dużym ryzykiem dla wybranej przez nas osoby. Jeżeli nie będziemy spłacali naszych zobowiązań sumiennie, wtedy też obowiązek uregulowania należności spadnie na poręczyciela. Jednak nie zawsze muszą być to nasi znajomi czy rodzina, ponieważ na rynku można też spotkać specjalne przedsiębiorstwa, które zajmują się poręczeniami. Są to oczywiście płatne usługi, ale też trzeba wiedzieć, że czasami tylko one będą mogły pomóc nam wtedy, gdy otrzymanie kredytu, który jest nam potrzebny, nie będzie takie łatwe i konieczne będzie w tym celu poręczenie.

Kiedy lepiej nie brać kredytu?

kredyty-mieszkaniowe-warszawa-810x400Zalet oraz wad kredytu jest bardzo dużo i każdy będzie zwracał na niektóre z nich większą uwagę, na przykład wskazując na ryzyko związane z comiesięcznym spłacaniem rat przy długich okresach kredytowania kredytów mieszkaniowych. Inna osoba z kolei będzie wskazywała, że wzięcie kredytu to dużo formalności lub też możliwość wpadnięcia w spiralę długów i tym samym jeszcze większe kłopoty. Żeby jednak tak nie było i kredyt miał dla nas o wiele więcej zalet niż wad, powinniśmy zawsze dobrze zastanowić się przed podpisaniem umowy kredytowej, czy będzie to dla nas dobre wyjście. Kiedy lepiej nie brać kredytu? Pierwszym sygnałem ostrzegawczym jest niska zdolność kredytowa, czyli czynnik, na który wpływają nasze przychody oraz wydatki – jeżeli tych drugich jest zbyt dużo, to dodatkowe obciążenie w postaci kredytu nie będzie zbyt dobrym pomysłem. Gdy mamy już inne zaciągnięte kredyty, wtedy też branie następnego nie powinno być przez nas brane pod uwagę, można wciągnąć się w spiralę zadłużenia i wpaść w jeszcze większe kłopoty.

Także koniecznie trzeba zastanowić się, jeżeli bierzemy kredyt na dłuższy okres, czy w tym czasie nie będą pojawiały się jakieś większe obciążenia finansowe. Zatem najlepiej kredytów nie brać wtedy, gdy po prostu wiemy, że nie będziemy w stanie ich spłacić i nie będziemy sobie z tym radzili.

Kredyt na dom i mieszkanie

Paar besichtigt ein HausNie ma obecnie lepszego sposobu na to, aby zamieszkać we własnym domu, gdy nie ma się wystarczającej ilości pieniędzy, niż kredyt. Dzięki niemu będzie można sfinansować zakup mieszkania, zbudować sobie dom czy też kupić działkę, jeżeli będzie nam ona potrzebna. Jest to bardzo ważna zaleta, jaką dają nam kredyty w ogóle, ponieważ bez nich wiele osób po prostu nie miałoby okazji, aby zamieszkać w swoim własnym lokum.

Nie ma jednak róży bez kolców, ponieważ trzeba też wskazać, że w przypadku wzięcia kredytu hipotecznego, który udzielany jest na dłuższy czas oraz wyższe kwoty, zobowiązujemy się zazwyczaj do jego terminowej spłaty przez kilkadziesiąt lat – niektóre banki proponują kredyty mieszkaniowe nawet na 40 lat, zatem jest to bardzo długi okres i nigdy nie wiadomo, co będzie mogło nam się przydarzyć i czy zawsze będziemy mieli pieniądze na płatności raty.

Bank nie będzie przy tym tak pobłażliwy, jeżeli zapomnimy o spłacaniu swojego zadłużenia i po prostu będzie mógł pozbawić nas dachu nad głową, ponieważ teoretycznie to on jest przez cały czas spłaty kredytu prawowitym właścicielem nieruchomości. Zatem kredyty mieszkaniowe mają swoje wady oraz zalety, o których należy dobrze pamiętać, jeżeli chcemy również zdecydować się na ich zaciągnięcie. Pomimo dość dużych kosztów i ryzyka, jakie się z nimi wiążą, jednak są one potrzebne.

Jak bezboleśnie spłacać kredyty?

informator-kredytowy-1Zaciąganie kredytów to nie tylko możliwość kupienia dla siebie tego, co jest nam potrzebne, ale również jest to odpowiedzialność i obowiązek spłacania do miesiąc rat. Nie zawsze jest to tak łatwe, szczególnie gdy nie mamy zbyt dużych przychodów, a wzięliśmy większy kredyt. Jak zatem będzie można bezboleśnie spłacać kredyty? Przede wszystkim należy wskazać, że ważne jest to, aby móc realnie ocenić swoje zdolności finansowe jeszcze przed zaciągnięciem kredytu. Jeżeli mamy problemy z pieniędzmi i pod koniec miesiąca zawsze jest ich za mało, wówczas dodatkowe obciążenie w postaci kredytu nie jest najlepszym wyjściem i może wpędzić nas w jeszcze więcej kłopotów.

Trzeba przy tym również pamiętać, żeby brać pod uwagę możliwość wydarzenia się różnych niespodziewanych sytuacji. Uważnie wybierajmy też poszczególne kredyty, patrzmy na wszystkie koszty oraz porównujmy ze sobą poszczególne z nich, aby wiedzieć, które będą dla nas najlepsze.

W tym wszystkim oraz określeniem swojej zdolności kredytowej przydatne będą specjalne kalkulatory, które można bez problemów znaleźć w internecie. Zatem jeżeli kredyt będzie idealnie dopasowany, wówczas bez problemu będzie można spłacać kredyty, a comiesięczne płatności nie będą w ogóle odczuwalne dla naszego domowego budżetu i tym samym uda nam się wygodnie i szybko spłacić raty.

Koszty kredytów – ich zdecydowana wada

dopasuj-kredytGdy mamy do wyboru kupno czegoś na kredyt lub gotówką, wybieramy tę drugą opcję, ponieważ nie tyle nie wiąże się ona z tak dużymi formalnościami oraz obciążeniami, ale też jest tańsza. Chociaż wiele banków reklamuje się jako takie, które rzeczywiście nie pobierają z tego tytułu dużej ilości opłat, to jednak jest ich zawsze trochę nawet w przypadku kredytów dotyczących niższych kwot, nie wspominając już o tych droższych. Koszty związane z kredytami są bardzo zróżnicowane, dlatego też trudno wskazać, czy są one jednoznacznie duże czy małe, ponieważ każdy bank ma swoje inne wytyczne w tym temacie.

Trzeba też wskazać, że czasami są one zminimalizowane, a oprocentowanie także jest preferencyjne, aby zachęcić do korzystania z takich usług więcej osób. Zazwyczaj w przypadku kredytów rezygnuje się też z prowizji, jednak niektórzy ją pozostawiają. Do tego dochodzą jeszcze marże, koszty rozpatrzenia wniosków oraz przyznania kredytu. Do niektórych trzeba również mieć otwarte konto w banku, który nam ma przyznać kredyt i czasami także są to dodatkowe koszty.

Gdy chodzi o oprocentowanie, to zasadniczo jest ono zmienne i zależne od wielu czynników – naszej zdolności kredytowej, ryzyka udzielenia nam przez bank kredytu, poręczeń, wkładu własnego. Zatem koszty związane z kredytami zdecydowanie są ich bardzo dużą wadą.

Kredyt pomoże w spełnieniu marzeń!

Bankom_kredyty_5269348Jeżeli chcesz wyjechać na wakacje, marzy ci się zbudowanie własnego domu lub też wyprowadzenie się do swojego własnego mieszkania, wówczas często jedynym sposobem na to będzie zaciągnięcie kredytu. Dzięki niemu możemy mieć to, na co zwykle nas nie stać, ponieważ nie pozwalają na to nasze oszczędności, dlatego też jest to bardzo duża zaleta kredytów i właśnie z jej powodów są one obecnie bardzo często wybierane przez te osoby, które chcą spełnić swoje sny! Oczywiście, wzięcie kredytu jest też równoznaczne z wzięciem dla siebie bardzo dużego zobowiązania w postaci regularnych, sumiennych spłat kredytu w comiesięcznych ratach, jednak jeżeli posiadamy odpowiednią zdolność kredytową, wtedy nic nie stoi na przeszkodzie, aby móc zaopatrzyć się w taki produkt bankowy, jakim jest kredyt.

W tym przypadku wybór jest naprawdę ogromny, ponieważ możemy wziąć na przykład chwilówki, które pomogą nam w zdobyciu pieniędzy na nieprzewidziane oraz nieduże wydatki, możemy wziąć kredyt na samochód czy też kredyt hipoteczny, dzięki któremu kupimy lub zbudujemy nieruchomość.

Oprócz tego specjalna oferta kredytowa przeznaczona jest też dla przedsiębiorców, zatem na pewno każdy z nas wybierze coś ciekawego, co spełni wszystkie jego potrzeby. Kredyty są dzisiaj łatwo dostępne i często można nawet wziąć je przez internet!