Archive for lipiec, 2012

Spłacaj regularnie raty

Silny_frank_pograza_4357443Dla każdego człowieka punktualność i regularność powinno być priorytetem. Niestety, z pewnością każdy z nas spotkał się w swoim życiu z takimi ludźmi, którzy po prostu swoją nierzetelnością mogli nas po prostu irytować. Jednakże, czy aby my również nie zaliczamy się do takich osób, które są niepunktualne i nieregularne? Taka sytuacja może również mieć miejsce wtedy, gdy mowa o spłacaniu rat kredytu. Wiele osób może nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, jak bardzo sobie szkodzi w sytuacji, kiedy to nie spłaca regularnie rat zaciągniętych kredytów. Niejednokrotnie dochodzi do takich sytuacji, kiedy to ludzie mają pozaciągane kredyty na naprawdę sporą sumę pieniędzy. Nie trudno sobie wyobrazić, że im większa suma kredytu, tym w późniejszym czasie większe są karne odsetki za niespłacanie kredytu w regularnych terminach. Co więc możemy zatem zrobić w sytuacji, abyśmy zawsze spłacali owy kredyt na czas? Idealnym rozwiązaniem może okazać się to, abyśmy ustawili w banku automatyczny przelew, dzięki którym bank sam będzie pobierał z naszego bankowego konta odpowiednią sumę pieniędzy na spłatę owego kredytu. Takie rozwiązanie sytuacji może okazać się dla nas najlepsze, gdyż dzięki temu nie dojdzie do takiej sytuacji, kiedy to po prostu zapłacimy o spłacie raty danego kredytu.

Uważaj, gdzie zaciągasz kredyty

kredyty-refinansowaneW obecnych czasach bardzo często dochodzi do takich sytuacji, kiedy to ludzie po prostu decydują się na to, aby zaciągać różnego rodzaju kredytu, dzięki którym można bezproblemowo sfinansować np. zakup nowego samochodu czy też innych kosztownych rzeczy. Jednakże, nie każda osoba, która taki kredyt chce zaciągnąć, zwraca uwagę na to, w jakim miejscu tego dokonuje. Wiele osób może uważać, że przecież nie jest to ważne, jaki bank czy też firmę wybieramy. Jednakże, nim bardziej mylnego. W obecnych czasach na rynku istnieje bardzo wiele różnego typu nowych banków i firm, które wręcz specjalizują się w oszukiwaniu ludzi. Takie zjawisko zazwyczaj wiąże się z tym że dana oferta kredytowa okazuje się być bardzo atrakcyjną, jednakże w umowie kredytowej znajdują się dodatkowe zapiski, które mówią o tym, że my sami będziemy musieli pokryć dodatkowe koszta związane np. z dodatkowym ubezpieczeniem. Nie ma co ukrywać, że jeśli zdecydujemy się już na zaciągnięcie kredytu to warto w tym celu udać się do placówki sprawdzonego banku, w którym to bezproblemowo będziemy mogli zaciągnąć uczciwy kredyt. Warto pamiętać o tym, że czasami warto zapłacić nieco więcej za uczciwy kredyt niżeli dać się naciągnąć na pozornie tani kredyt, który w późniejszym czasie może nas wręcz zrujnować.

Przemyśl każdy kredyt

kredyty-hipoteczneZ pewnością każdy z nas zauważył to, że w obecnych czasach człowiek może w bardzo łatwy i szybki sposób zaciągnąć sporą liczbę różnego rodzaju kredytów. Niestety, takowe zjawisko jest tak samo pozytywne jak również negatywne. Dzieje się tak dlatego, gdyż ludzie niejednokrotnie w bezmyślny sposób zaciągają wręcz ogromną ilość różnego rodzajów kredytów. Takowe zjawisko niejednokrotnie doprowadza do tego, iż owi ludzie są w późniejszym czasie po prostu niewypłacalni, a to niejednokrotnie doprowadza nawet do uruchomienia sprawy windykacyjnej. Dlatego też, w jaki sposób powinniśmy zaciągać kredyty, abyśmy w późniejszym czasie nie mieli żadnych problemów z ich spłatą? Przede wszystkim powinniśmy dokładnie przeliczyć to, ile maksymalnie w ciągu miesiąca możemy przeznaczyć na spłatę kredytów. Niejednokrotnie dochodzi do takich sytuacji, kiedy to tylko rozsądne przeliczenie wszystkich finansów jest w stanie zagwarantować nam to, że owy kredyt zostanie spłacony bez jakichkolwiek problemów. Czasami naprawdę nie trzeba wiele, aby w późniejszym czasie uniknąć wielu poważnych problemów związanych z tym, że nie będzie nas stać na spłatę kolejnych rat nowo zaciągniętego kredytu bankowego. Tak więc, warto zachować rozsądek.